MacPhun Creative Kit 2016 – Intensify CK #FRANOPHOTO

MacPhun predstavil začiatkom septembra sadu profesionálnych produktov na efektívnu prácu s fotografiou v jednom paku za priaznivú cenu. Balík obsahuje klúčové aplikácie akými sú Intensify Pro CK Tonality Pro CK, Noiseless CK, Focus CK, SnapHeal CK a FX Photo Studio CK.

Intensify Pro CK

Profesionálna aplikácia Intensify Pro z Creative Kit 2016 tvorí hlavnú aplikáciu pre prácu so záberom. Intensify Pro nahrádza pre komplexnú prácu práve Adobe Lightroom. Sám používam kombináciu novej aplikácie Photos.app v OSX El Capitan spoločne s aplikáciou Intensify Pro.

Workflow bez Adobe Lightroom

Som bracketing – HDR fotograf s použitím Dual ISO technológie vyvinutou v custome firmwary Magic Lanterm pre CANON DSLR. Intensify Pro používam v kombinácií s úplne novou, profesionálnou  aplikáciou pre skladanie bracketing Dual ISO (Magic Lantern) záberov – Aurora HDR. Či už pokračujem v post-procese fotografií v samotnej Aurora HDR, alebo fotku exportujem vo formáte .tiff do aplikácie Intensify Pro, vždy mi výrobca MacPhun ponúka profesionálne možnosti práce so záberom bez nutnosti používať produkty Adobe CC – Lightroom a Photoshop.

Užívateľské rozhranie Intensify Pro CK

Profesionálna verzia aplikácie Intensify Pro využíva koncept používateľského rozhrania blízke fotografom, ktorí predtým majú skúsenosti s aplikáciou Adobe Lightroom. Postranný panel na  pravej strane  obsahuje všetky dostupné možnosti, ktoré už fotograf pozná z LR pre dotvorenie atmosféry záberu. Velice zaujímavé sú panely začínajúce na slová “Smart a Adaptable, Protect”. Tieto možnosti ponúkajú už “čaro” vývojárov z MacPhun tímu a umožňujú revolučne využívať kontrasty, tiene, svetlo, ako žiadna iná aplikácia aktuálne dostupná na trhu. Týmito chytrými posuvníkmi disponujú aplikácie z dielne MacPhun Creative Kit 2016.

Gone Too Soon #FRANOPHOTO

Hobby, zábava a nekonečné poznanie. Milujem zachytiť dynamiku miesta a jeho atmosféru, zdôrazniť hry tieňov a farieb. 

www.fb.com/FRANOPHOTO & www.franophoto.wordpress.com

FRAŇOPHOTO #HDR #INFRARED #BW

Vrstvy, presety a nástroje Gradient Tool, štetec, guma…

Inovatívna práca s aplikáciami tímu MacPhun spočíva v prvom rade na využívaní vrstiev, ktoré poznáme napríklad z aplikácie Adobe Photoshop. Disponujú širokými možnosťami práce so záberom, ktoré môžeme priamo kombinovať s nástrojmi Graduation Tool, štetec /ďalšie/. Na začiatok práce s rýchlym výberom predefinovaných presetov dodáme záberu želanú formu. S ponukou nástrojov s fotkou pracujeme klasicky ako sme zvyknutí z Adobe Lightroom. Celková práca sa dá prirovnať k možnostiam kombinácie Lightroom presetov vo vrstvách s možnosťami tieto presety použiť v nástrojoch lokálnej úpravy. Tento efektívny koncept práce je dostupný vo všetkých  profesionálnych aplikáciách z dielne vývojárov MacPhun – Intensify Pro, Tonality Prop, Aurora HDR Pro.

Integrácia s Photos.app 

Prechod z profesionálneho riešenia Adobe CC som zvažoval niekoľko mesiacov. V prvom rade cena  50GB priestoru  na iCloud Drive v cene 1€, (presnejšie 0,99€) do mesiaca za synchronizáciu a zálohu záberov zo zariadení –  OSX (MacBook, Mac Mini) a iOS (iPhone, iPad) mi príde cenovo dostupnejšie, než ponúkané možnosti paušálnych programov od firmy Adobe. Ak k tomu pripočítame v posledných týždňoch problémové aktualizácie kľúčového produktu Adobe Lightroom CC, nebolo už nad čím dlho váhať. Nová, integrovaná aplikácia Photos.app je vo svojej koncepcii jednoduchá aplikácia na synchronizáciu všetkých dostupných fotografí z iOS a OSX zariadení na jedno koncentrované iCloud Drive úložisko. Apple Photos.app disponuje presne rovnakými možnosťami, ktoré má i jeho derivát v mobilnom operačnom systéme Apple iOS. Keď však prejdeme na rozšírené možnosti, ukáže sa nám okrem rozvetvených posuvníkov hodnôt i možnosť upraviť fotografiu v externých aplikáciách. Ak je aplikácia kompletne prispôsobená pre Photos.App,  napríklad Intensify Pro, jej užívateľské rozhranie sa vnorí už do otvorenej Photos.App. Výhoda je tá, že zrazu nemáme na ploche 5 okien rozdielnych aplikácií na úpravu. Zatiaľ najoptimálnejšie vyriešené využívanie rozšírení a aplikácií tretích strán.

Sinners #FRANOPHOTO

Celkový prechod z kreatívneho profesionálneho balíka Adobe CC na kombináciu integrovanú, systémovú aplikáciu Photos.App s MacPhun Creative Kit 2016 bol výhodný a žiadne nevinné fotografie neprišli k ujme 🙂

Hobby, zábava a nekonečné poznanie. Milujem zachytiť dynamiku miesta a jeho atmosféru, zdôrazniť hry tieňov a farieb. 

www.fb.com/FRANOPHOTO & www.franophoto.wordpress.com

FRAŇOPHOTO #HDR #INFRARED #BW

Reklamy