MacPhun Creative Kit 2016 – Tonality Pro CK, Noiseless CK, Focus CK, SnapHeal CK a FX Photo Studio CK #PHOTOFRANO

MacPhun Creative Kit 2016 – Tonality CK 

MacPhun predstavil začiatkom septembra sadu profesionálnych produktov na efektívnu prácu s fotografiou v jednom paku za priaznivú cenu. Balík obsahuje klúčové aplikácie akými sú Intensify Pro CKTonality Pro CK, Noiseless CK, Focus CK, SnapHeal CK a FX Photo Studio CK.

Tonality Pro je druhou najnovšou aplikáciou z dielne vývojárskeho tímu MacPhun. Vychádza z osvedčenej koncepcie užívateľského rozhrania zabehnutej aplikácie Intensify Pro. Máme k dispozícií vrstvy, nástroje, presety.

Presety – Aplikácia Tonality Pro sa sústreďuje na prácu s odtieňmi šedej… Čiernej, sépiou a teraz módnym retro štýlom fotografie. Taktiež podporuje emuláciu analógového filmu s konkrétnou značkou filmu. Čo však chýba celkovej aplikácií je nápaditosť presetov. Každý preset sa správa o “trošku” ináč, nevyužíva celkových možností tieňov, hry svetiel a podobne. Keď som myslel o “trošku ináč”, skutočne je to len nebadane pozmeňuje celkový obrázok, miestami gíčovo. Oproti priamej konkurencii – Silver Efex Pro od Google Nik Collection neprináša aplikácia Tonality Pro prakticky žiadnu inováciu, bez ktorej by sa fotograf neobyšiel. Tonality Pro obsahuje taktiež chytré posuvníku, u ktorých sa aplikuje “mágia obrázka” od MacPhun. Od aplikácie by som možno očakával Noir štýl, HighKey, LowKey presety, ktoré obrázok premenia trošku radikálnejšie, než to, čo umožňujú doteraz. Vývoj aplikácií firma MacPhun konzultuje s celosvetovo uznávanými odborníkmi na fotografiu ako sú Sergio Ramelly, Tray Retclif a ďalší. Čiže sa v tejto oblasti vývoja skutočne niečo deje a každá verzia aplikácií je lepšia.

HYDRO #FRANOPHOTO

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

Najnovšia aplikácia Aurora HDR Pro, ktorá bola vyvíjaná od základu pod odborným dohľadom Traya Retcliffa splní i tajné sny mnohých fotografov – presety, vrstvy, lokálne nástroje, neuveriteľné kúzlo možností nastavení, ktoré sa u iných HDR aplikácií nenachádzajú.

Vlastné nastavenia

A warm cloudy day in the surroundings of lake by Martin Fraňo on 500px.com

 

 

Práca s Tonality Pro je rovnako efektívna ako s ďalšími aplikáciami z rodiny kreatívnych nástrojov od spoločnosti MacPhun. Na začiatku si vyberieme z presetov, ktorý sa nám najbližšie pozdáva a následne sa môžeme ponoriť do pravého panelu posuvníkov. Ako som už spomenul, základné presety sú v aktuálnej verzii fádne, ovšem možnosti aplikácie Tonality Pro ako takej sú na vlastnú úpravu excelentné. Čiže keď sa už 3 hodiny venujeme skúšaniu nastavení, ktoré sa hodia nášmu záberu, oplatí sa aj nami vytvorený preset uložiť. Pri aplikáciách MacPhun Creative Kit dostávame vždy špecializovaný Photoshop na konkrétny druh práce so záberom.

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

MacPhun Creative Kit 2016 – SnapHeal  Pro CK 

SnapHeal CK z rodiny Creative Kit  nástrojov firmy MacPhun ponúka pokrokové možnosti pre domácich užívateľov, ktoré boli doposiaľ dostupné len u profesionálnych aplikácií, akými je  napríklad Adobe Photoshop. Používať  Štetec vie každý. Preto MacPhun vsadil na jednoduchý kurzor ovládania s ľahkým označením objektu, ktorý chceme zo záberu odstrániť. Osobne som raz 3 hodinovou prácou a skúšaním možností SnapHeal Pro vyretušoval z polky záberu celú veľkú vŕbu  s rozťahanými tenkými “lianami” zasahujúcimi ostatné objekty na fotke. Vznikol tak krásny záber kombinujúci chátrajúce stavenisko spoločne s Nitrianskym Hradom pri západe slnka v zlatú hodinu.

Dreamscape #FRANOPHOTO

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

MacPhun Creative Kit 2016 – SnapHeal Pro CK

SnapHeal Pro CK má niekoľko úrovni hĺbky odstránenia objektu, ktoré zvolíme podľa náročnosti. Local – doplniť a dynamic. Taktiež môžeme nastaviť kvalitu odstraňovania. Na ľahké úpravy stačí základné nastavenie, na zložitejšie treba použiť už  vyššiu úroveň automatickej retuše. Čím viac objektov naraz označíme na vymazanie a zvýšime kvalitu s hĺbkou, tým narastá väčší čas práce samotného algoritmu a zaťaženia CPU. Týmto deficitom sú si autori vedomí a pri loadingoch nám píšu zaujímavé informácie z histórie, vtipy alebo informácie pre všeobecnú inteligenciu. S konečným výsledkom som bol vždy spokojný a mal som aspoň čas na uvarenie čaju.

MacPhun Creative Kit 2016 – Noiseless  Pro CK

Noiseless Pro CK je úchvatný nástroj. Firme MacPhun sa podarila skutočne unikátna aplikácia na retuš de-noise “odšumenie” záberu. Či už nám záber šumí z priveľkého čísla ISO, tmavých scén, zle nastavených hodnôt pre daný záber alebo prehnanej post-producie. Noiseless Pro CK nám pomôže. Mňa už aplikácia Noiseless Pro CK dostala z niekoľkých problematických záberov bez straty ostrosti a kvality so 100% odstránením šumu. Algoritmus odstraňovania je zatiaľ na najvyššej úrovni z doposiaľ mnou testovaných aplikácií na prácu so šumom. Čo je však obdivuhodné, zvládne ho používať úplne každý bez vysvetlení a s minimálnou informovanosťou  o fotografii. Ako u všetkých aplikácií z dielne MacPhun máme výber hneď z niekoľkých presetov podľa úrovne zakúpenia. Čo je však obdivuhodné, môžeme si vytvoriť vlastné presety a čo je na celej aplikácií najlepšie – môžeme si nastaviť zvýšenie jasu, saturáciu, kontrast, tiene a svetlá. Máme na výber štandardnú sadu posuvníkov na dotvorenie obrázka spoločne s odšumením celkového záberu.

MacPhun Creative Kit 2016 – Focus CK

Focus CK je nástroj pre nás, ktorí by sme chceli raz vlastniť Tilt -Shift drahší objektív. S aplikáciou Focus CK dokonca môžeme v zábere vytvoriť efekt  dlhej expozície, ovšem musíme byť veľmi opatrení. Rozmazaním vody alebo oblakov môžeme záberu dodať nový rozmer kreativity, alebo ho celý pokaziť. Focus CK disponuje základnými o to však ľahšie použiteľnými možnosťami na dotvorenie železného efektu. Osobne sa mi Focus CK najviac osvedčil pri jemnom rozmazaní vody a oblakov na dotvorenie efektu ND filtra. Čo však na celej aplikácií najviac vyzdvihujem je bodová práca so záberom. Práve na jemné rozmazanie častí záberu, akými sú oblaky a voda je táto  bodová práca nevyhnutná.

Last Shine #FRANOPHOTO

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

MacPhun Creative Kit 2016 – FX PhotoStudio CK

Aplikácia FX PhotoStudio CK je pokročilým instagramom. Obsahuje mnoho filtrov v rozdielnych kategóriách použitia. Túto aplikáciu sa nedá ani zďaleka zaradiť medzi PRO aplikácie a ani samotná aplikácia sa na to nehrá. Ovšem, dá sa tu nájsť želaný rýchly filter, ak sa chceme s fotkou len tak “vyblbnúť”.

Celkový výber dodávaných kreatívnych aplikácií v paku MacPhun Creative Kit 2016 pre profesionálnych fotografov je za priaznivú cenu vhodným vianočným darčekom pre seba samých a najbližších, ktorí sa nejakým spôsobom v oblasti fotografie pohybujú.

 

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO 

Reklamy