Eyefi Mobi Pro – SD karta s možnosťou WiFi spojenia s Vaším smartphonom #FRANOPHOTO

V dnešnej dobe internetu vecí môžeme pripojiť k internetu skoro už akúkoľvek elektroniku, napríklad našu digitálnu zrkadlovku. Po 3 mesačnom testovaní inovátorskej EyeFi Mobi Pro WiFi SD karty s ročným zdarma prístupom Eyefi EyeFi Cloud úložiskom môžem produkt len hodnotiť pozitívne, keďže mi SD karta EyefiMobi Pro celkovo zjednodušila môj pracovný, kreatívny workflow.

GPS & RAW synchronizácia na cestách

Žijem zdravým, športovým životným štýlom a s tým je silne spojené moje veľké celoročné hobby – bicyklovanie. K tomu zrkadlovka v ruksaku a ide sa objavovať krásy Slovenska. Spočiatku, 10 rokov dozadu som fotil s iPhonom a fotografiu priamo zdieľal na sociálne siete – instagram.com/FRANOPHOTO, FRAŇOPHOTO . Známym sa výsledky pozdávali, až nakoniec označenie “fotograf” prešlo úplne plynule z označenia “bicyklista”. Nikdy som sa nesnažil fotiť kvôli foteniu… ale zachytiť moment, povedať príbeh, keď som bol na inšpiratívnom mieste. Výhodou mobilnej fotografie boli napríklad priamo zahrnuté GPS súradnice v exif súbore záberu a synchronizácia/ záloha na cloudové služby. WiFi SD karta Eyefi Mobi Pro pridáva digitálnej zrkadlovke rovnakú pohodlnú prácu so záberom a označenie GPS polohy priamo v zábere. Tým sa zjednodušuje typický kolobeh – prísť domov, vložiť SD kartu do čítačky a synchronizovať. Dnešný pokročilý mobilný operačný systém Apple iOS a mobilné PostPC zariadenia – Apple iPhone/ iPad umožňujú editáciu RAW záberov “on the fly” kdekoľvek a kedykoľvek. Presne do týchto možností zapadá mobilný workflow SD WiFi karty Eyefi Mobi Pro. Priamo zo zrkadlovky odfotený RAW súbor sa nám synchronizuje do spárovaného mobilného zariadenia do vlastnej aplikácie Eyefi Cloud. Odtiaľ už môžeme aplikáciu otvoriť a premiestniť do nami obľúbenej aplikácie – napríklad Macphun FX Photo Studio a publikovať. Získame tým kvalitu DSLR a rýchleho publikovania záberov na sociálne siete so zahrnutou GPS polohou.
#TheForceAwakens

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

Sila Cloud synchronizácie

Nové technológie rozširujú a uľahčujú zavedené, klasické, staré postupy práce. Nový MacBook Pro už napríklad neobsahuje žiadnu čítačku SD kariet. Cloud a bezdrôtový prenos súborov je budúcnosť. Používaním WiFi SD karty Eyefi Mobi Pro spoločne s Eyefi Mobi cloudom už nemusím riešiť žiadne čítačky kariet a vyberanie SD karty z foťáku. Mám hneď 3 možnosti – synchronizáciu na EyefiMobi Cloud priamo na cestách pri fotografovaní prostredníctvom internetu v iPhone, čím mám zabezpečenú i zálohu záberov. Druhou možnosťou zjednodušenia manipulácie so zábermi je mať spárovanú našu WiFi SD kartu Eyefi Mobi Pro s WiFi routrom a Macom (dostupné i pre Windows PC). Prídem domov na domácu wifi sieť, Eyefi Mobi Pro sa automaticky prihlási na wifi sieť, nájde spárovaný Mac a začne sa proces synchronizácie. Treťou možnosťou je mať synchronizované fotografie s Mobilným zariadením a synchronizovať priamo mobilné zariadenie. Pri variantách domácej synchronizácie a zálohy sa fotografie prenášajú na Eyefi Mobi Cloud a až potom do spárovaného Macu. Pri synchronizácii s mobilným zariadením sa najprv fotky prenesú do mobilného zariadenia, kde sa zapíše GPS poloha a pri povolenej možnosti synchronizácie na mobilné dáta sa zálohujú do Eyefi Mobi Cloudu. Pri uplynutí zdarma ročného členstva v Eyefi Mobi Cloud môžeme pokojne využívať priamy spôsob synchronizácie – z mobilného zariadenia do desktopu alebo priamo z EyefiMobi Pro SD karty v zrkadlovke do spárovaných zariadení na domácej WiFi sieti.

 

Štrbské Pleso #FRANOPHOTO
WiFi SD karta – EyeFi Mobi Pro mi celkovo uľahčila prácu so zábermi a komplexne zjednodušila možnosti synchronizácie a zálohy záberov. Ak už zvolím akúkoľvek z troch možností synchronizácie, vždy mám fotografie bezpečne prístupné už priamo k otvoreniu v mojej obľúbenej HDR aplikácie – Macphun www.aurorahdr.com 🙂
Prajem veľa sily na cestách a na bicykli jazdite s rozumom, dodržujte bezpečnostné pravidlá cestnej premávky! Želám veľa super podarených záberov a krásnych zážitkov z fotografovania 😉
Reklamy