VFFOTO.cz – Neutral Density Filter 2000x VFFOFO.cz ND 2000x #FRANOPHOTO

VFFOTO.cz – Neutral Density Filter 2000x  VFFOFO.cz ND 2000x #FRANOPHOTO

Českú značku profesionálnych foto filtrov pre všemožné objektívy VFFOTO.cz som predstavil v predchádzajúcom úvodnom článku. Dnes sa zameriavam na ich kľúčový produkt, novú vlajkovú loď a mokrý sen každého fotografa – VFTOTO.cz Neutral Density Filter 2000x. Od prvého momentu, kedy sa moje oči spojili so sklom VFFOTO.cz ND 2000x filtra, vedel som, že to bude láska na celý život. Fascinuje ma zachytávať aspekty prírody v jej najdynamickejšej podobe. Jeden z hlavných aspektov fotografie sú oblaky/obloha. Tá napomáha z veľkej časti celkovému pocitu, atmosfére z fotografie. Na fotkách, kde je predmetom krajina, výhľad a chýba obloha… Je to nuda. Škoda času stráveného s fotením krajín zrovna, keď nieje ani mráčika. Ak teda oblaky sú, ideálne po búrke tak sa aj rýchlo pohybujú a to nám dáva priestor na vytvorenie úžasného, rozmazaného “mliekovitého” efektu z oblakov. Ak sa oblaky rýchlo nepohybujú, môžete mať aj čas 3 hodiny pre snímok prostredníctvom Bulb Timer (Magic Lantern) a rozmazané oblaky mať nebudete. Úvodná naivná chyba z vlastnej skúsenosti zo začiatkov používania. Používať VFFOTO.cz ND 2000x filter nieje síce astro-fotografia, ale patrí už k pokročilejších technikám, kedy je za potreby používať  na DSLR manuálny režim M, manuálne zaostrenie a ovládať expozičný trojuholník. Skutočne dôležité je milovať fotografovanie, lebo je to už na dlhší čas a prvotné výtvory zrovna nemusia byť podľa želaných predstav, ale to je asi tak vo všetkom. Pri fotografovaní nám pomôže Magic Lantern s funkciou Bulb Timer – nemusíme kupovať zvlášť techniku k tomu, čo zvládne každý Canon DSLR prostredníctvom rozšírenia firmwaru. V minulom zhrnutí som Magic Lantern rozšírenie zatracoval, treba však povedať, že šetrí peniaze a ak človek nezapína všetky jeho možnosti, ale len 1 pre konkrétne daný účel, experimentovanie môže byť aj úspešné.  Bulb Timer nastavíme na požadovaný čas – na výpočet času nám poslúžia utility pre mobilné zariadenia (doplniť názvy). Prvým krokom pri fotení je bez nasadeného VFFOTO.cz ND 2000x filtra prostredníctvom AutoFocus zamerať scenériu pred nami. Druhým je vypnúť AutoFocus, nasadiť OPATRNE VFFOTO.cz ND 2000x bez pohnutia fotoaparátom. S bezdrôtovým odpalovákom zapnúť spúšť/časomieru. Keď fotíme bracketing (skladané snímky posunu expozičných čísel), odporúča sa najskôr vytvoriť 3 (a viac) záberov na rýchle časy a na rozmazane želanú časť použiť 1 cvak prostredníctvom VFFOTO.cz ND 2000x filtra. Ak máme v úmysle mať rozmazanú oblohu aj vodu, tiež postačuje 1cvak s VFFOTO.cz ND 2000x a okolie zvlášť. Samozrejme to platí aj o zábere zvlásť s bleskom. Je to síce pracnejšie v neskoršej postprodukcii, ale kvalita fotografie sa zvyšuje. S VFFOTO.cz ND 2000x fotíme všetko, čo chceme mať extrémne rozmazané. Čiže napríklad aj tečúcu vodu, vodopád, kaskády, hydrocentrály…

Just Autumn #FRANOPHOTO

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO 

Po úspešnom vytvorení záberov, môžeme prípadne v post-produkcii prostredníctvom AuroraHDR doupraviť efekt rozmazania prostredníctvom nástroja HDR-Denoise – SuperDenoise.

VFFOTO.cz ND 2000x filter od Vladimíra Fučíka je maximálne tenký na jeho proporcie. Výrobca Vladimír Fučík si dáva záležať na predcíznom spracovaní, kvalitných materiáloch a hlavne – VFFOTO.cz ND 2000x filter nemá žiadnu farebnú odchýlku. Taktiež z vlastného testovania som nezaznamenal žiadne stopy po vinetácií v najširšom 18mm zornom uhle môjho objektívu Canon 24mm f2.8.

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO 

Reklamy

2 thoughts on “VFFOTO.cz – Neutral Density Filter 2000x VFFOFO.cz ND 2000x #FRANOPHOTO

Komentáre sú uzavreté.