Luminar & Macphun – nová dymenzia profesionálneho Post-Processingu fotografií #FRANOPHOTO

Spoločnosť Macphun, stojaca za revolučným HDR softwarom AuroraHDR a profesionálnym balíkom kreatívnych aplikácií – Macphun Creative Kit 2016 predstavila svetu nový, super-awesome editor fotografií určený pre profesionálnych fotografov ale i amatárov a nadšencov tohto úžasného digitálneho umenia. Doby, kedy Adobe Photoshop & Adobe Lightroom vládli profesionálnej práce so záberom sú už dávno preč. Nahradili ich ľahko ovládateľné,  s jednoduchosťou navrhnuté aplikácie od mladých, dravých a  kreatívnych startupov ako je spoločnosť Macphun. Luminar, nový profesionálny software pre fotografov plne nahradzuje Adobe Photoshop & Adobe Lightroom. Luminar dokáže z akéhokoľvek RAW záberu dostať maximum kvality, maximum dynamického rozsahu, maximum detailov, tieňov s vernými, reálnymi farbami a to v excelentnom čase spracovania. Luminar od spoločnosti Macphun pracuje so 100 percent dostupnými informáciami z RAW súborov a prináša (hlavne!!!) rýchlu prácu s RAW zábermi.

Luminar Macphun & Adaptative UI – Workspaces

Užívateľské rozhranie Luminar UI vychádzajúce z obľúbeného HDR softwaru AuroraHDR. Bolo vytvorené na základe štúdií používania profesionálnych fotografov s čo najvyšším dôrazom na minimalistickosť a prehľadnosť. Skladá sa z viacerých pracovných celkov, ktoré vytvárajú každý vlastnú vrstvu v celkovej práci na fotografii.

Workspaces – pri otvorení fotografie si zvolíme, o aký typ záberu sa jedná (standard, Landscape, B&W, Portraits) a na základe toho máme na výber preddefinované nástroje na editáciu, ktoré môžeme podľa potreby dopĺňať z celkového výberu. Nové funkcie, posuvníky a nástroje budú aktualizované každým updatom aplikácie Luminar. Môžeme si taktiež vyskladať vlastné workspace a vlastné presety podľa potreby, presne tak, ako to máme radi z aplikácie AuroraHDR. Ak poznáme starší balík profesionálnych foto aplikácií Google Nik Collection a aplikáciu Color Efex Pro, sme doma. Luminar obsahuje  obdobný zoznam nástrojov na prácu ako Color Efex, ale s výrazným zvýšením kvality – výsledok za použitia rovnakých postupov vyzerá jednoducho v aplikácií Luminar lepšie – ostrejšie kontúry, vyšší dynamický rozsah, kvalitnejšie prevedená práca s kontrastom, tón a farebné podanie za kratší čas práce. Za to môžeme vďačiť pokročilým algoritmom spoločnosti Macphun pre prácu s fotografiou a optimalizácií aplikácie Luminar pre maximálny výkon spracovania RAW súborov.

Snímka obrazovky 2017-01-17 o 7.54.30.pngPráca v aplikácií Luminar s Adaptative UI je efektívna. Keď chceme použiť novú vrstvu s konkretným nástrojom, už pri možnosti vytvorenia si vyberieme, ktorý nástroj chceme zvoliť a pracujeme s novou vrstvou. Ak máme vytvorený vlastný favourites zoznam obľúbených nástrojov, prehliadanie ponuky je o to rýchlejšie. Samozrejme, v každej vrstve môžeme použiť akýkoľvek nástroj/filter/preset.

Vynikajúci workflow – máme vytvorené vlastné presety ako v AuroraHDR či už na fotografie mesta, architektúry, prírody, jesene, zlatej hodiny, východu/západu slnka atď. Zvolíme preset – v ktorom máme zadefinované vlastné nástroje, ale už priamo nastavené na docielenie požadovaného výsledku. Nemusíme vyberať z pomedzi workspaces a pridávať nástroje a zároveň s nimi pracovať. Keď už máme vytvorený preset s vlastnými nástrojmi, vlastnými hodnotami, jednoducho ho aplikujeme. Skutočne extra ušetrený čas. Potom môžeme s fotografiou pracovať vo vrstvách v ďalších  sekciách ako je Denoise, Retouch, Crop atď. Jednotivé nové pokročilé funkcie budú pridávané v ďalších aktualizáciách aplikácie.

Ak si potrebujeme zrovnať, do akej katégorie patrí Luminar – špeciálny Photoshop pre fotografov.

Keď sme maximálne spokojní s aplikáciou AuroraHDR, v ktorej vytvoríme celkový záber na 100percent, môžeme ho dodatočne otvoriť priamo v aplikácií Luminar, ktorá nám bude slúžiť na odstránenie prebytočných objektov na fotke, pridaním napríklad emulácie farebných prechodových filtrov (napr. oranžovo-modrý – východy/západy slnka) atď. Luminar rozširuje možnosti AuroraHDR o nové, smart nástroje, ktoré sa skvelo dopĺňajú s tými stávajúcimi v AuroraHDR 2017. Keď editujeme zábery, ktoré single shot, priamo ich môžeme otvoriť v aplikácií Luminar.

Think Dynamic! #HDR #BW 📸
Photography & FineArt by photofrano
🎨
www.fb.com/PHOTOFRANO & www.500px.com/PHOTOFRANO

Reklamy